Stowarzyszenie Nadir
   Nawigacja
Strona Główna
O Stowarzyszeniu
o Nas
Wolontariusze
Zasady adopcji
Adopcje
Adopcje Wirtualne
W stałych domach
Zielona łąka
Prawa zwierząt
Zaginieni
Poradnik
Z Życia Wzięte
Pomagają Nam
Linki
Nasze Bannery
Kontakt
Jak nam pomóc?
Domy Tymczasowe
WZTS
   Ostatnie Artykuły
Ciekawostki
ANTYporadnik
Metamorfozy
Historie
Interwencje
Witamy


Witamy bardzo serdecznie na stronie głównej Stowarzyszenia Nadir
- Pomagamy zwierzętom!

"Stowarzyszenie Nadir"
UL. Józefa Płochy 2/21
40-756 Katowice
ING Bank Śląski S.A.
50 1050 1214 1000 0090 7210 9672
KRS: 0000310841
NIP: 6342705155
REGON: 240982112


PayPal
Od teraz można przekazać darowiznę na rzesz Stowarzyszenia Nadir za pomocą PayPal.
Trutka na gryzonie
Dobrej jakości trutki na gryzonie zawierają BITREX - bardzo gorzką substancję wywołującą natychmiast silne wymioty. Ponieważ gryzonie nie mają odruchu wymiotnego, spożywają taką trutkę bez problemu. Natomiast w przypadku zjedzenia jej przypadkowo przez psa i kota nie powinno dojść do ciężkiego zatrucia. Oczywiście pod warunkiem, że nasz pupil nie pochłonie całego opakowania takiej trutki.
W przypadku wymiotów spowodowanych spożyciem trutki należy podać zwierzęciu dużą ilość wody oraz skontaktować się z lekarzem weterynarii.
Jeżeli wykładacie Państwo trutkę przeciwko gryzoniom sprawdźcie, czy zawiera ona bitrex. Taki dodatek nie ma wpływu na cenę preparatu a dzięki niemu można uratować życie innym zwierzętom.
odpowiedź urzędu w sprawie kotów w Mysłowicach.
odpowiedź urzędu w sprawie kotów w Mysłowicach. Plik z pismem: KLIK
The Yellow Projeck Dog
Szanowni Państwo
Nie prowadzimy schroniska ani przytuliska. Wszystkie zwierzęta, które pozostają pod naszą opieką umieszczane są w naszych własnych, prywatnych domach. Codziennie sprzątamy odchody i wymioty chorych zwierząt, pierzemy brudne legowiska, zmieniamy opatrunki, dowozimy zwierzęta do lekarza, oglądamy nasze zniszczone meble, odzież oraz wszystko to, co może wpaść w pyski lub łapy psów i kotów. Zarywamy noce, żeby podać antybiotyk albo kolejną kroplówkę. Codziennie mamy bezpośredni kontakt z bakteriami, pchłami, świerzbem i całą armią innych żyjątek egzystujących na zaniedbanych zwierzętach. Jeździmy własnymi samochodami zatankowanymi prywatnym paliwem. W środkach komunikacji miejskiej nikt nas nie zwalnia z opłat za przejazd. Brudzimy i niszczymy prywatne ubrania biorąc na ręce chore zwierzęta. Bierzemy urlop wtedy, kiedy trafia się kolejny czworonożny biedak i wymaga ciągłej opieki. Nikt z nas się nie skarży, bo taki jest nasz wybór, bo największą satysfakcją jest machający z radości psi ogon i mruczący, szczęśliwy kot.
Niestety, nie jesteśmy w stanie reagować na WSZYTSTKIE zgłoszenia i prośby o interwencje. Szczególnie, jeżeli osoba zgłaszająca nie jest w stanie podać dokładnych szczegółów a ewentualni świadkowie ze strachu lub wygody nabierają wody w usta. Nie mamy czasu na bieganie po ulicach w poszukiwaniu psa, który "od tygodnia biega po okolicy" lub kota, który "parę dni temu siedział pod tymi schodami i płakał". Poza tym ze względów finansowych nie jesteśmy w stanie przygarnąć wszystkich zgłaszanych zwierząt. Opieka nad bezdomnymi zwierzętami należy do zadań własnych gmin i są na to przeznaczane pieniądze z podatków, które wszyscy płacimy.
Dlatego bardzo prosimy nie traktować nas jak połączenia policji, pogotowia ratunkowego oraz straży pożarnej dla zwierząt, bo nie dysponujemy odpowiednią ilością osób oraz sprzętu i nie mamy możliwości technicznych i finansowych do przeprowadzenia określonych działań. Swoje działania ograniczamy do pomocy najbardziej chorym i potrzebującym przy realnym określeniu naszych możliwości tak, żeby pomoc ta była jak najbardziej efektywna.
Jednocześnie prosimy wszystkie osoby, które są świadkami łamania zapisów ustawy o ochronie zwierząt o natychmiastową reakcję z ich strony. To nic nie kosztuje, a potrafi zdziałać cuda. Ułatwia nam także przeprowadzenie ewentualnych działań związanych z postępowaniami karnymi. Żeby komuś zwrócić uwagę nie trzeba mieć żadnych kwalifikacji, nie trzeba reprezentować organizacji - wystarczy być człowiekiem i patrzeć sercem.
MARZEC - Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt !
"Od 11 lat w Polsce jest prowadzona Akcja Sterylizacji Zwierząt, która ma na celu popularyzację humanitarnej metody kontroli populacji zwierząt domowych w Polsce. Takimi metodami są kastracja i sterylizacja.
W miesiącu marcu 2011 r., na terenie całego kraju, niektóre placówki weterynaryjne zgodziły się na wykonywanie zabiegów sterylizacji/kastracji po niższej cenie.
Akcja ma za zadanie:
- Umożliwić Właścicielom psów i kotów zapisanie swojego pupila na zabieg w promocyjnej cenie:
Kastracja suki; mała i średnia suka waga do 35kg- 200 zł, duża suka 250zł, kastracja kotki; 100 zł, Kastracja psa; mały i średni pies do 35 kg- 120 zł, duży pies 170zł, Kastracja kocura; 60 zł
- Zwiększyć świadomość właścicieli zwierząt domowych (kotów i psów) na temat ich odpowiedzialności za swoje zwierzęta i ich potomstwo.
- Pokazać globalne spojrzenie na nadmierne rozmnażanie się zwierząt domowych w świetle ich istniejącej nadpopulacji, bezdomności, przepełnionych schronisk, masowej i często tragicznej śmierci lub przypadków bestialskiego uśmiercania.
- Zmaksymalizować liczbę wykonanych zabiegów w placówkach weterynaryjnych, które przystąpią do akcji."
http://www.akcjasterylizacji.pl/
Jaka to Melodia
Stowarzyszenie NADIR w 'Jaka To Melodia' EMISJA odcinka: 29,01,2011 (niedziela) o godzinie 18.30 na TVP1.
Serdecznie zapraszamy do oglądania :)
Akcja Zima !!
Stowarzyszenie Nadir postanowiło zorganizować zbiórkę zimową dla potrzebujących zwierząt. Nie tylko nasi podopieczni potrzebują pomocy, ale także chcemy pomóc bezdomnym dzikim zwierzętom, które tej pomocy potrzebują najbardziej! Najczęściej ich jedynym schronieniem jest drzewo, bądź 'zimowanie' ukratkiem w piwnicach. Chcemy aby wszystkie zwierzęta przetrwały tę zimę i doczekały kolejengo wiosennego ciepłego słoneczka.

"Stowarzyszenie Nadir"
UL. Józefa Płochy 2/21
40-756 Katowice
ING Bank Śląski S.A.
50 1050 1214 1000 0090 7210 9672
z dopiskiem"Akcja Zima"

Chętnie skorzystamy z pomocy Rzeczowej!
Jeśli macie Państwo niepotrzebne: koce, ręczniki, legowiska, kuwety, miski itp. i nie wiecie co macie z tym zrobić? zamiast wyrzucać my chętnie skożystamy z takiej pomocy ! Przyda się także sucha karma (nie ważne jakiej formy, ważne żeby zwierzęta miały co jeść)
Jeśli Państwo nie mogą przekazać nam pieniędzy, można nam przekazać datki! Każda pomoc się liczy i na pewno nie zmarnuje !

Datki można przekazać :
Katowice - Kontakt - izadzida@interia.pl, 601 449 443
Chrzanów - Kontakt - alessa777@o2.pl, 600 118 519

Link Allegro
UWAGA UWAGA !
UWAGA UWAGA! Ważna informacja ! Kot Misiek (lat osiem) przebywający w naszym domu tymczasowym od roku, najspokojniejszy kot z wszystkich, po 5ciu godzinach przebywania w 'nowym domu' wrócił do domu tymczasowego POBITY! Pan, powiedział, że kot nagle i znienacka się na niego rzucił i go podrapał. OSTRZEGAMY przed "złym właścicielem", który nadal będzie szukał czarnego kota. Nijaki Pan Adam K. mieszka w Świętochłowicach, Powstańców Śląskich.
Odmowna Decyzja Prezydenta Miasta Piekary Śląskie
Prezydent Miasta Piekary Śląskie NIE wyraził zgody na przeprowadzenie zbiórki pieniężnej na rzecz Stowarzyszenia Nadir.

Komentarz:
"Jeżeli p. Jurek Owsiak z WOŚP nie kupi sprzętu dla któregoś ze
szpitali w Piekarach Śląskich to nici ze skarbonek? Przecież jest
Wielki NFZ to komu i po co potrzebny Pan Owsiak?
Przecież nikt chory na ziemi w Piekarach Śląskich nie leży"

Skan decyzji do przeczytania znajduje się tutaj => Decyzja
z życia wzięte :)
Kilka dni po strerylizacji mojej suczki wyprowadzałam ją wieczorem na spacer. Właśnie spadł świeży śnieg. Pies w plastikowym kołnierzu pooperacyjnym zaczął szaleć na trawniku. Wkładał mordę w śnieg próbując dokopać się do trawy a potem odskakiwał i powtarzał czynność w innym miejscu. Przy okazji wzbijał tumany śniegu dookoła siebie. Stanęłam za rogiem budynku, bo wiał zimny wiatr. Po drugiej stronie tego "rogu" stało dwóch młodzienców w dresach, całorocznych butach marki adidas i z piwem w dłoniach. Nie zauważyli mnie i nagle usłyszałam następujacą rozmowę:
" Ty, patrz, co ten pies ma na głowie? Abażur czy co?"
Po chwili milczenia drugi z panów wpatrując się w psa odrzekł pewnym tonem:
"Ty głupi jesteś. Nie widzisz?To jest przecież ODŚNIEŻARKA".
Strona 1 z 2 1 2 >
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nutaradysianka
09/07/2017
Witam, ponoć na tej stronie są zdjęcia z interwencji i Beaty Król z Świetklańca. Proszę o pomoc. Znajomej pies jest i tej Pani i wydaje mi się, że nie jest za fajnie. Pozdrawiam

agus848
11/06/2011
kocham zwierzaki sama im pomagam

olgapasek4
07/08/2011
zwierzki

olgapasek4
07/08/2011
Kocham zwierzki

Nadir
11/29/2010
AUKCJE CHARYTATYWNE można znaleźć na naszym profilu ALLEGRO, link w dziale 'Kontakt'

Nadir
11/29/2010
MIŁOŚNIKÓW ZWIERZĄT prosimy o dodanie do znajomych naszego profili N-K. Link w dziale 'Kontakt'

Nadir
11/28/2010
Stowarzyszenie NADIR - Pomagamy Zwierzętom !


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie