Stowarzyszenie Nadir
   Nawigacja
Strona Główna
O Stowarzyszeniu
o Nas
Wolontariusze
Zasady adopcji
Adopcje
Adopcje Wirtualne
W stałych domach
Zielona łąka
Prawa zwierząt
Zaginieni
Poradnik
Z Życia Wzięte
Pomagają Nam
Linki
Nasze Bannery
Kontakt
Jak nam pomóc?
Domy Tymczasowe
WZTS
   Ostatnie Artykuły
Ciekawostki
ANTYporadnik
Metamorfozy
Historie
Interwencje
pomoc finansowa-darowizna podatkowa w trakcie roku
1. Darowizna finansowa od spółek kapitałowych:

Spółka może pomniejszyć podstawę opodatkowania poprzez odliczenie darowizn przekazanych na cele określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, organizacjom, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 tej ustawy. Chodzi tu w szczególności o organizacje pozarządowe, w tym stowarzyszenia, fundacje, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego prowadzące działalność pożytku publicznego. Nie jest warunkiem posiadanie przez obdarowanego statusu organizacji pożytku publicznego. Wysokość wszystkich odliczanych darowizn łącznie w trakcie roku nie może przekroczyć 10% dochodu (art. 18 ust. 1a updop).Należy dodać, że aby darowizna mogła być odliczona od dochodu do opodatkowania, musi zostać właściwie udokumentowana. W przypadku przekazania pieniędzy darowizna musi być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego. Warunki właściwego udokumentowania darowizny oraz przekazania jej na cel wymieniony w ustawie o podatku dochodowym muszą być spełnione łącznie. Oznacza to, że jeśli spółka przekaże darowiznę na wymieniony w ustawie cel, lecz jej odpowiednio nie udokumentuje, wówczas nie będzie miała prawa odliczyć jej wartości od dochodu.

2. Darowizna finansowa od osób fizycznych ( prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub w formie spółki osobowej):

Ulga dotyczy odliczeń w trakcie roku. Jest to tzw. ulga na darowizny. W ramach tzw. ulgi na darowizny można odliczyć od dochodu darowizny przekazywane na różne cele organizacjom pozarządowym, w tym stowarzyszeniom, fundacjom itd. Nie jest tutaj warunkiem posiadanie przez obdarowanego statusu organizacji pożytku publicznego. Odliczenie jest ograniczone do wysokości limitu wynoszącego 6% dochodu. Trzeba jednak pamiętać, że limit ten jest różnie obliczany, w zależności od tego, czy podatnik przekazał darowiznę na jeden czy więcej dopuszczalnych przez ustawodawcę celów. Zgodnie z ogólną zasadą darczyńca może dokonać w rocznym zeznaniu podatkowym odliczenia w wysokości dokonanej darowizny, nie więcej jednak niż kwoty stanowiącej 6% dochodu.


1 lipca - Dzień Psa
W 10 lat po wejściu w życie ustawy dzień 1 lipca ogłoszony został jako Dzień Psa. Święto ustanowione zostało w 2007 przez redakcję czasopisma „Przyjaciel Pies” w zespół z użytkownikami portalu pies.pl. Data nie jest przypadkowa. Latem najwięcej psów trafia do schronisk w całej Polsce. Dzień Psa jest okazją, by zastanowić się nad tym, jak psy są traktowane w naszym społeczeństwie, czy się po nich sprząta i jak są traktowane podczas sezonu urlopowego. Jest też okazją, aby nieść pomoc zagubionym i porzuconym zwierzętom.

a WY jak spędzicie czas ze swoim pupilem w tym jedynym ich dniu w roku? Może jakieś prezenty? nowa zabawka, albo pyszna kość? wiele radości, spacer i zabawa :) ?

Ale nie zapominajmy o tych samotnych i porzuconych psach, im wystarczy naprawdę niewiele, odrobina miłości i czułości, pełna miska, chociaż w ten jedyny dzień, albo można zrobić ogromny prezent porzuconemu psu i go zaadoptować - on będzie kochał do końca życia. Uszczęśliwmy psy, te małe, duże, chore, samotne i te kochane, żeby miały jeszcze więcej miłości. Okażmy serce - jemu wystarczy tylko ciepły uścisk człowieka.
Światowy Dzień Kota
Dnia 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota przywędrował do Polski z Włoch. W Polsce obchodzony po raz pierwszy w 2006 z inicjatywy Miesięcznika KOT i Cat Club Łódź.

W tym wyjątkowym dniu dla naszych mruczków zróbmy im milutką niespodziankę. Nie musimy składać kotkom życzeń im wystarczy troszeczkę więcej ciepła w tym wspaniałym dniu, może jakaś zabawka. Weźmy nasze mruczki na kolana, spędźmy z nim cieplutki wieczór pod kołderką. Oczywiście więcej frajdy z tego święta mają ludzie niż koty, ale liczy się nasz gest, że pamiętamy o swoich pupilach, pamiętajmy także o tych bezdomnych, samotnych kociakach. W ich dniu też możemy zrobić tym mniej kochanym prezent, możemy dokarmić podwórkowe kotki albo adoptować jakiegoś kociaka :)

My życzymy mruczkom i tym podwórkowym i tym kanapowym pieszczoszkom wspaniałych buziaków, pieszczoszek i dużo dużo miłości !
Petycja
'Zgłaszamy się z ogromną prośbą w imieniu społeczeństwa, które wzburzone jest liczbą bestialskich morderstw na zwierzętach.Chodzi nam o sytuację, o której jest już głośno. Mianowicie, o zakatowanie psa rasy Husky w miejscowości Lipnica Mała przez trzech pijanych mężczyzn. Sposób, w jaki tego dokonali, tj. przywiązanie psa linką holowniczą do tylnego zderzaka i ciągnięcie go za samochodem aż do urwania mu głowy, jest przykładem skrajnego bestialstwa i bezsensownego sadyzmu.
W związku z tym zdecydowaliśmy się wystosować petycję, w której chcemy prosić o zastosowanie wobec tych osób najwyższego wymiaru kary.'

To nic nie kosztuje, a podpisanie petycji zwiększa szanse na ukaranie zbrodniarzy. Petycję można podpisać pod tym linkiem >>> PETYCJA <<<
Schronisko
Nadchodzą Święta i Nowy Rok. A także Sylwester wraz ze swoimi fajerwerkami. Czyli dzień, w którym największy twardziel podkuli ogon i zaszyje się w kącie. W mediach pojawią się ostrzeżenia o odpowiednim zabezpieczeniu zwierząt w tych dniach. Ponieważ “wpadki” zdarzają się wszystkim, prosimy - załóż swojemu psu i kotu obrożę z identyfikatorem lub napisz wyraźnie na wewnętrznej stronie swój adres i telefon. Dzięki temu jest szansa, że przerażony uciekinier szybko do ciebie wróci. To dla Ciebie minuta pracy, a dla Twojego zwierzaka często życie lub śmierć. Jeżeli słyszałeś, że Twoim znajomym zgubił się zwierzak - podaj im proszę listę schronisk dostępną na stronie: >>> SCHRONISKO.NET <<< Niech zadzwonią lub pojadą do tych położonych najbliżej - jest duża szansa, że ich zwierzę czeka tam na nich.

Na stronkę zapraszamy również ludzi chętnych do adopcji zwierzaka, może znajdziesz w którymś ze schronisk swojego najlepszego przyjaciela.

Pusta Miska
Każde kliknięcie na pustą miskę w linku >>> PUSTA MISKA <<<przyczynia się do pomocy poprawienia standardów zwierząt w cierpiących w schroniskach.


To nic nie kosztuje, wystarczy jedno kliknięcie.

Strona 2 z 2 < 1 2
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nutaradysianka
09/07/2017
Witam, ponoć na tej stronie są zdjęcia z interwencji i Beaty Król z Świetklańca. Proszę o pomoc. Znajomej pies jest i tej Pani i wydaje mi się, że nie jest za fajnie. Pozdrawiam

agus848
11/06/2011
kocham zwierzaki sama im pomagam

olgapasek4
07/08/2011
zwierzki

olgapasek4
07/08/2011
Kocham zwierzki

Nadir
11/29/2010
AUKCJE CHARYTATYWNE można znaleźć na naszym profilu ALLEGRO, link w dziale 'Kontakt'

Nadir
11/29/2010
MIŁOŚNIKÓW ZWIERZĄT prosimy o dodanie do znajomych naszego profili N-K. Link w dziale 'Kontakt'

Nadir
11/28/2010
Stowarzyszenie NADIR - Pomagamy Zwierzętom !


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie