Stowarzyszenie Nadir
   Nawigacja
Strona Główna
O Stowarzyszeniu
o Nas
Wolontariusze
Zasady adopcji
Adopcje
Adopcje Wirtualne
W stałych domach
Zielona łąka
Prawa zwierząt
Zaginieni
Poradnik
Z Życia Wzięte
Pomagają Nam
Linki
Nasze Bannery
Kontakt
Jak nam pomóc?
Domy Tymczasowe
WZTS
   Ostatnie Artykuły
Ciekawostki
ANTYporadnik
Metamorfozy
Historie
Interwencje
O Stowarzyszeniu


Stowarzyszenie Nadir

Stowarzyszenie powstało w Katowicach 10 stycznia 2008r. W Krajowym Rejestrze Sądowym zarejestrowane zostało 29 lipca 2008r. pod nr 0000310841. Stowarzyszenie założyła grupa 15 osób które chciały pomagać pani Elżbiecie Makowskiej w opiece nad jej psami. Nazwa upamiętnia jednego z jej psów, Nadira, który nie przeżył narkozy przy zabiegu kastracji. Pani Makowska to emerytka, która całe swoje życie poświęciła zwierzętom. Ponad 10 lat temu w Balcerowie pod Skierniewicami założyła prywatne przytulisko dla bezpańskich psów. Niestety, koszty utrzymania gromady ponad trzydziestu zwierzaków przerosły jej możliwości. Kilka lat temu Pani Izabela znalazła w internecie jej apel o pomoc. Wysłała jej paczkę z rzeczami dla zwierząt i tak rozpoczęła się ich znajomość. Teraz Nadir stara się o oddział w Chrzanowie, mamy szczere nadzieje, że rozszerzymy swoje horyzonty i będziemy pomagać tam gdzie to tylko jest możliwe. Obecnie NADIR działa według dokumentów sądowych na terenie Katowic ale w rzeczywistości wszędzie tam, gdzie jest taka konieczność.
Na początku 2011r. uruchomiony zostanie oddział w Chrzanowie.

Dlaczego NADIR?

Jesteśmy po to, żeby pomagać bezbronnym, samotnym i cierpiącym zwierzętom. Każde zwierze zasługuje na miłość i czeka na swojego właściciela. Nie skreślamy tych nieco mniej atrakcyjnych ,kalekich i starych, one tak samo czują i kochają. Chcemy aby każde z naszych zwierzaków doznało odrobiny czułości, chcemy żeby każdy chory wyzdrowiał i cieszył się życiem. Mimo naszych ogromnych chęci i walki o życie zwierząt bez pieniędzy nie możemy im zapewnić szybkiego powrotu do zdrowia. Istniejemy dzięki WAM - ludziom dobrej woli, którzy ofiarowują nam darowizny pienieżne ( na leczenie zwierząt, leki, karmę, środki pielęgnacyjne ) oraz rzeczowe. My sami nie czerpiemy z tego korzyści, dla nas się liczą tylko nasi podopieczni. Nadir to młode Stowarzyszenie, środki uzbierane na leczenie zwierząt są zawsze przeznaczane na zwierzęta. Stowarzyszenie nie posiada jeszcze statutu Organizacji Pożytku Publicznego, co znacznie utrudnia nam pozyskiwanie środków (1% podatku). Nadir stara się jak najoszczędniej gospodarować datkami. Reklama itp. to dodatkowe koszty, środki te wolimy przeznaczyć na pomoc naszym podopiecznym. Nadwyżki ze zbiórek przeznaczane będą na nagłe wypadki lub w przypadku braków zostaną przeksięgowane na kasy kastracyjne (psów lub kotów). Nie chcemy natomiast oszczędzać na leczeniu zwierząt. Już nieraz przekonaliśmy się, że zła diagnoza i nieprawidłowy tok leczenia to niepotrzebnie wydane pieniądze oraz dodatkowe cierpienie zwierząt, a na to nie chcemy pozwolić.

Działamy: na terenie Chrzanowa i Trzebinii oraz województwa śląskiego, a także w miarę możliwości tam, gdzie potrzebna jest pomoc.

NADIR - Pomagamy zwierzętom!

Można nas znaleść na:

Allegro

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nutaradysianka
09/07/2017
Witam, ponoć na tej stronie są zdjęcia z interwencji i Beaty Król z Świetklańca. Proszę o pomoc. Znajomej pies jest i tej Pani i wydaje mi się, że nie jest za fajnie. Pozdrawiam

agus848
11/06/2011
kocham zwierzaki sama im pomagam

olgapasek4
07/08/2011
zwierzki

olgapasek4
07/08/2011
Kocham zwierzki

Nadir
11/29/2010
AUKCJE CHARYTATYWNE można znaleźć na naszym profilu ALLEGRO, link w dziale 'Kontakt'

Nadir
11/29/2010
MIŁOŚNIKÓW ZWIERZĄT prosimy o dodanie do znajomych naszego profili N-K. Link w dziale 'Kontakt'

Nadir
11/28/2010
Stowarzyszenie NADIR - Pomagamy Zwierzętom !


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie