Stowarzyszenie Nadir
   Nawigacja
Strona Główna
O Stowarzyszeniu
o Nas
Wolontariusze
Zasady adopcji
Adopcje
Adopcje Wirtualne
W stałych domach
Zielona łąka
Prawa zwierząt
Zaginieni
Poradnik
Z Życia Wzięte
Pomagają Nam
Linki
Nasze Bannery
Kontakt
Jak nam pomóc?
Domy Tymczasowe
WZTS
   Ostatnie Artykuły
Ciekawostki
ANTYporadnik
Metamorfozy
Historie
Interwencje
Poradnik
Ile kotów można trzymać jednocześnie w domu ?
"ile kotów to według Was już dużo??
-Chyba wtedy,gdy mylą nam się imiona...
A tak bardziej serio - za dużo kotów jest wtedy kiedy nie jesteśmy bez zmartwień finansowych ich utrzymać i kiedy i dać przez mieszkanie potykamy się o kota. Za dużo będzie tez kotów, jeśli nie jesteśmy w stanie z każdym spędzić przynajmniej dziesięciu indywidualnych minut dziennie (a to bardzo, bardzo mało na kocie potrzeby). Za dużo będzie tez wtedy kiedy na nas nie ma juz za bardzo miejsca w łóżku." Posiadanie kilku zwierząt w domu dostarcza niewątpliwie wiele radości. Takie koty lepiej czują się razem ponieważ nie są samotne i mogą się wspólnie bawić. Ważne jest aby nie trzymać jednak w domu zbyt dużej ilości kotów. To może prowadzić do walk i niestety problemów zdrowotnych. Nie wolno zapominać, że kilka zwierząt niesie za sobą niemałe nakłady finansowe. Warto o tym pomyśleć zanim przygarnie się kolejnego kociaka. Koty w naturalnych warunkach nie tworzą grup. Mogą żyć wspólnie na jednym terenie, jednak nie utrzymują ze sobą bliższych kontaktów. Trzymanie większej ilości zwierząt może spowodować walki i konflikty w domu. Wszystko zależy bowiem od ilości przestrzeni jaką możemy zapewnić pupilom. Czasami bywa tak, że pewne osobniki nie są w stanie ze sobą funkcjonować pod jednym dachem, wtedy warto się zastanowić nad oddaniem jednego czworonoga. Aby uniknąć walk i sporów trzeba zapewnić zwierzętom odpowiednia ilość misek z wodą i jedzeniem. Wystarczająco duża ilość zabawek oraz drapak o dużych rozmiarach także pozwolą na zmniejszenie lub nawet całkowite uniknięcie sporów. Nie wolno zapomnieć o odpowiedniej ilości miejsc do spania. Te wszystkie zabiegi mają na celu utwierdzenie zwierząt w przekonaniu, że dla wszystkich wystarczy jedzenia, zabawek i miejsca do spania.

Kocia Choroba Sieroca jest wywołana przez zbyt wczesne zabranie kociaka od matki lub długotrwały uraz psychiczny. Kociaki powinny być zabrane od swojej mamy między 8-mym. a 12-tym tygodniem.Muszą mieć czas na dorastanie pod opieką kotki a także na kontakt z rodzeństwem i naukę kocich zachowań. Choroba może być też wywołana niedopieszczeniem malucha. Chory kotek ssie wszystko, co mu przypomina sutek matki - to może być pluszak, poduszka, sweter, inny zwierzać, a nawet szyja właściciela. Czuje się wtedy bezpiecznie i uspokaja się. Nie należy na siłę kotka od tego odzwyczajać, koty wyrastają z choroby sierocej. Jednak, gdy kot nie odzwyczaił się ssania, powinno się go oduczyć ssać wartościowe przedmioty (poduszka, pluszaki itp), ponieważ kotek się wtedy strasznie ślini i może zniszczyć coś cennego. Należy podsuwać kotku coś, co może swobodnie ssać np. kocyk, najlepiej z polaru, tak, żeby nie miał możliwości połknięcia przedmiotu.

Psia Choroba Sieroca jest wywołana lękiem przed samotnością. Psy z tą chorobą po opuszczeniu domu przez domowników mogą godzinami wyć, niszczyć przedmioty, kopać doły a nawet zanieczyszczać mieszkanie. Wywołać chorobę może także : śmierć właściciela, zmiana właścicieli, zmiana miejsca zamieszkania, ciągłe życie przy budzie. Także długie wyjścia właścicieli z domu, gdyż pies nie ma pojęcia o godzinach wyjścia i powrotu właściciela do domu. Pies wie tylko, że stado już nie jest w komplecie i został on - sam jeden. Czyli: "dla Twojego psa nieważne jest, kiedy wrócisz. Ważne jest, ze teraz Cię nie ma." Aby oduczyć psa niepożądanych zachowań po powrocie nie należy rzucać się na szyję psu z tekstami "Czy mój piesek tęsknił za panem?", "Czy byłeś grzeczny?" Należy się zachować, aby podtrzymać status przywódcy stada. W domu, gdzie znajduje się pies musi panować dyscyplina, właściciel musi zostać przywódcą stada, wtedy pies zaakceptuje i przyswoi określone zachowania i nie będzie zwracał uwagi na to, że nie ma nikogo w domu. Jeżeli natomiast pies uzna się za przywódcę na każde wyjście człowieka z domu reaguje stresem, co objawia się np. wygryzionymi drzwiami czy poszarpanymi dywanami. Żeby uniknąć zniszczeń w domu można pieska nauczyć chwilowych samotności np. symulacja wyjścia, Ubieramy się do wyjścia, wychodzimy z domu, piesek zostaje na chwile sam, po kilku minutach wracamy do domu nie witając się z psem. Pies po pewnym czasie zrozumie, że nie zostanie sam a właściciele wrócą.
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nutaradysianka
09/07/2017
Witam, ponoć na tej stronie są zdjęcia z interwencji i Beaty Król z Świetklańca. Proszę o pomoc. Znajomej pies jest i tej Pani i wydaje mi się, że nie jest za fajnie. Pozdrawiam

agus848
11/06/2011
kocham zwierzaki sama im pomagam

olgapasek4
07/08/2011
zwierzki

olgapasek4
07/08/2011
Kocham zwierzki

Nadir
11/29/2010
AUKCJE CHARYTATYWNE można znaleźć na naszym profilu ALLEGRO, link w dziale 'Kontakt'

Nadir
11/29/2010
MIŁOŚNIKÓW ZWIERZĄT prosimy o dodanie do znajomych naszego profili N-K. Link w dziale 'Kontakt'

Nadir
11/28/2010
Stowarzyszenie NADIR - Pomagamy Zwierzętom !


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie