Stowarzyszenie Nadir
   Nawigacja
Strona Główna
O Stowarzyszeniu
o Nas
Wolontariusze
Zasady adopcji
Adopcje
Adopcje Wirtualne
W stałych domach
Zielona łąka
Prawa zwierząt
Zaginieni
Poradnik
Z Życia Wzięte
Pomagają Nam
Linki
Nasze Bannery
Kontakt
Jak nam pomóc?
Domy Tymczasowe
WZTS
   Ostatnie Artykuły
Ciekawostki
ANTYporadnik
Metamorfozy
Historie
Interwencje
Zasady adopcji


Nie wszytko złoto, co się świeci.

Nie zawsze jest tak, że status majątkowy przekłada się na miłości do swojego zwierzaka. Dlatego wydając zwierzę do nowego domu staramy się jak najwięcej dowiedzieć o warunkach życia, jakie będzie miało zapewnione. Z jednej strony mamy zamożne osoby, które deklarują zakup karmy z najwyższej półki oraz obroży wysadzanej cyrkoniami, ale nie są w stanie poświęcić zwierzęciu nawet kilku minut dziennie, z drugiej nieodpowiedzialnych ludzi, których warunki materialne nie pozwalają na utrzymanie pupila. Niestety, w obu tych przypadkach deklarowana miłość nie wystarczy.

Nie rozmnażaj.
Hasło, które przyświeca wszystkim naszym działaniom. Jeżeli nowy właściciel decyduje się na adopcję i bierze na siebie ciężar kastracji/sterylizacji bezwzględnie sprawdzamy, czy dotrzymał słowa. Dotyczy to szczególnie młodych zwierząt, których wiek jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Trafiają się także zwierzęta, które ze względu na stan zdrowia nie mogą zostać poddane zabiegowi - ich domy sprawdzane są wyjątkowo starannie.

Pies i kot to zwierzęta.
Mimo, że większość osób uważa zaadoptowanego zwierzaka za członka swojej rodziny to nadal zwierzak jest przedstawicielem innego gatunku. Nowy dom musi mu dać prawo do bycia sobą, do przejawiania zachowań charakterystycznych dla danego gatunku. Niektóre niepożądane zachowania można z biegiem czasu skorygować, ale nad niektórymi trzeba przejść do porządku dziennego. Bardzo istotne dla nas jest uznanie autonomii zwierzaka w nowym domu i zrozumienie, że zwierzęta to nie są małe dzieci, nieruchome lalki czy eleganckie bibeloty.

Po prostu bądź.
Większość zdrowych zwierząt nie potrzebuje ciągłej obecności właściciela. Bez problemu poradzi sobie samo w domu w czasie, gdy Państwo są np. w pracy. Pies przesypia średnio 66% doby, koty jeszcze więcej. Istotna w przypadku adopcji psa jest tylko regularność zachowań - np. rano spacer, powrót, śniadanie, drzemka, powrót właściciela, spacer, kolacja, zabawa, spacer, drzemka ( z ciekawostek - zauważyłam, że najgorszym dniem dla moich psów zawsze była niedziela - mimo naszej obecności do popołudnia spały ). Dlatego ważne jest, żeby nowy dom potrafił zwierzakowi zapewnić regularne pory spacerów i karmienia.

Zwierzęta nie widzą swoich ułomności
Nie stawiamy żadnych specjalnych wymagań osobom, które chcą dać dom zwierzętom starym, chorym lub kalekim. Większość osób decyduje się na adopcję młodego zwierzaka. Z reguły powodem są dzieci - “nie chcę, żeby on/ona odeszła jak już się dziecko przyzwyczai”. Dlatego zwierzaki starsze i wymagające długotrwałego leczenia staramy się oddawać osobom, których sytuacja życiowa nie ma tkich ograniczeń. Bo dla psa czy kota stan zdrowia właściciela nie ma znaczenia.

Umowa adopcyjna
Każde zwierzę oddawane jest do nowego domu po podpisaniu umowy adopcyjnej. Gwarantuje nam ona utrzymanie stałego kontaktu z właścicielem oraz możliwość przejęcia zwierzaka w przypadku, gdyby adopcja okazała się pomyłką.

Zwierzęta do adopcji wydajemy tylko w transporterkach lub torbach przystosowanych do przewozu zwierząt.


UWAGA, UWAGA !

1. Dorosłe zwierzę musi mieć stały dostęp do miski z czystą wodą. Konie, koty i psy po odstawieniu od matki NIE PIJĄ MLEKA! Podawanie im mleka, śmietanki, jogurtów i innych napojów mlecznych może powodować dolegliwości ze strony układu pokarmowego (wymioty, biegunka) a po dłuższym czasie wiele chorób i niepotrzebne cierpienia.
2. Żadna klacz, suka, kotka i samica innego gatunku NIE MUSI CHOCIAŻ RAZ W ŻYCIU MIEĆ MŁODYCH! Zwierzęta nie mają marzeń o macierzyństwie, nie mają uczucia "niespełnienia". Rozmnażanie się jest ich naturalnym popędem, ale jego niezaspokojenie nie powoduje żadnych negatywnych konsekwencji. Zwierzęta są szczęśliwe w towarzystwie swoich właścicieli a nie swoich dzieci. Kastrując i sterylizując zwierzęta nie przeznaczone do hodowli zapewniasz im dłuższe i szczęśliwsze życie.

Na co należy uważać ! :
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nutaradysianka
09/07/2017
Witam, ponoć na tej stronie są zdjęcia z interwencji i Beaty Król z Świetklańca. Proszę o pomoc. Znajomej pies jest i tej Pani i wydaje mi się, że nie jest za fajnie. Pozdrawiam

agus848
11/06/2011
kocham zwierzaki sama im pomagam

olgapasek4
07/08/2011
zwierzki

olgapasek4
07/08/2011
Kocham zwierzki

Nadir
11/29/2010
AUKCJE CHARYTATYWNE można znaleźć na naszym profilu ALLEGRO, link w dziale 'Kontakt'

Nadir
11/29/2010
MIŁOŚNIKÓW ZWIERZĄT prosimy o dodanie do znajomych naszego profili N-K. Link w dziale 'Kontakt'

Nadir
11/28/2010
Stowarzyszenie NADIR - Pomagamy Zwierzętom !


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie